M E N U
P A R T N E R Z Y

K O Ł O   nr 7   S A Z A N
Koło nr 7 SAZAN w Rzeszowie podlega pod Polski Związek Wędkarski (PZW) - polskie stowarzyszenie miłośników wędkarstwa.

Zakres działań podejmowanych przez PZW dotyczy:
  • gospodarki rybacko-wędkarskiej,
  • ochrony wód i środowiska naturalnego,
  • pracy z młodzieżą, sportu i rekreacji (wędkarstwo, sport, rekreacja).
Dokumentem uprawniającym do połowu na wodach PZW jest karta wędkarska oraz legitymacja
z opłaconymi, odpowiednimi do rodzaju łowiska, składkami przeznaczanymi m.in. na zarybianie zbiorników wodnych należących do PZW.


Z inicjatywy wędkarzy i sympatyków wędkarstwa w dniu 2.03.1981r zostało utworzone Koło "SAZAN". Organizowane w kole spotkania, zawody wędkarskie, imprezy sportowo-rekreacyjne dają sposobność do wytchnienia wśród przyrody tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. W swej różnorodności ofiarują coś każdemu uczestnikowi. Można odetchnąć nad wodą od spalin i warkotu silników, oprzeć zmęczony wzrok na błękicie przenikającym z zielenią. Kto chce spokojnie odpocząć - zasiądzie cierpliwie nad gruntówką, kto woli ruch i ma refleks nie od parady zajmie się przepływanką, kto lubi zbiegać kilometry- chwyci za spinning lub muchówkę i ruszy przedzierać się przez nadbrzeżne gąszcze na spotkanie z pstrągiem.

Zarząd koła "SAZAN" w każdym roku organizuje zawody wędkarskie w różnych dyscyplinach, dla najlepszych funduje dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Raz w roku odbywa się dwudniowa impreza sportowo- rekreacyjna na wyjeździe w atrakcyjne miejsce na wędkowanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku, oraz zawody rodzinne, w których uczestniczący członkowie łowią na konto swojej rodziny do wspólnej siatki.

Jedną z form pracy z młodzieżą, a szczególnie z najmłodszymi są organizowane zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka oraz konkursy rysunkowe o tematyce ekologicznej. Biorą w nich udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W każdym następnym roku notujemy więcej nadesłanych prac konkursowych, większą liczbę uczestników. Na tym odcinku mamy już spore osiągnięcia i wysoką ocenę Władz Zarządu Okręgu. Prace dzieci i młodzieży uczestniczące w konkursie pod naszym patronatem są wysoko oceniane. Są dyplomy i upominki dla laureatów, nie tylko na szczeblu Koła, a także Okręgu rzeszowskiego PZW.

Nasze Koło posiada własną stronę internetową, na której utrwalane są od zapomnienia najistotniejsze sprawy z działalności Koła, a udokumentowane zdjęciami wydarzenia stanowią najcenniejszy dokument mozolnej i ofiarnej pracy działaczy koła i jego członków, a przede wszystkim twórczą inicjatywę wnoszoną w sprawe PZW.

Zarząd Koła w swej działalności na pierwszym miejscu stawia stworzenie w Kole serdecznej, rodzinnej atmosfery, stwarza warunki wspólnego wędkowania, rekreacji i wypoczynku.

Przynależność do koła "SAZAN" daje dużo radości i satysfakcji, daje tyle ile każdy z członków potrafi dla siebie sam wziąść uczestnicząc czynnie w pracy koła, biorąc udział w organizowanych imprezach i zawodach sportowych, wnosząc swój wkład choćby najmniejszy dla dobra Koła "SAZAN" i całego Związku Wędkarskiego.

Koło Sazan prowadzi działalność przy Osiedlowym Klubie Kultury "Gwarek" w Rzeszowie, ul. Bohaterów 5 (na osiedlu Kmity). Niezbędne informacje o przyjęciach do Koła, terminach spotkań, zawodach wędkarskich i imprezach sportowo- rekreacyjnych są umieszczane na stronie internetowej, na tablicy informacyjnej Koła przymocowanej do filara przy schodach do klubu "Gwarek", bądź też u członków Zarządu Koła.

Szczegółowych informacji odnośnie zapisów do Koła oraz opłat udziela Skarbnik koła: Andrzej Zagórski - tel. 604 107 066projekt © 2013: Studio BEST